ddnddnddnddn Posted September 5, 2004 Posted September 5, 2004 Davs Jeg har søgt om optagelse af siden http://www.davidsoft.dk for længe siden, og den er endnu ikke blevet lagt ind. Jeg undrer mig over, at der ikke findes en opsamlingsside, hvor man kan se, hvilke sider der har søgt om optagelse samt hvilken placering siden har (hvor man står i rækken). Jeg kan ikke helt huske hvilken kategori jeg placerede siden i, men det har helt klart været under EDB et eller andet sted, sandsynligvis database eller konsulent. Nogen her som kan give mig et svar på, hvor min url befinder sig i Jeres system? Iøvrigt tak stor til alle jer, som deltager i dette projekt på frivillig basis. mvh Danny Nielsen
Editall/Catmv jensarentoft Posted September 5, 2004 Editall/Catmv Posted September 5, 2004 Sitet er den 18/8 2004 indsat i http://dmoz.org/World/Dansk/Edb/Software/Software-_og_systemudvikling/
ddnddnddnddn Posted September 6, 2004 Author Posted September 6, 2004 hvor er den placeret på google davs igen tak for dit svar. Jeg har dog stadigvæk et problem da , så vidt jeg da har forstået, google bruger ODP. Ikke desto mindre kan jeg ikke finde min side hvis jeg benytter google Katalog. Er der en fornuftig forklaring på dette?
mads2000 Posted September 7, 2004 Posted September 7, 2004 Google og DMOZ har kun det tilfælles at Google henter en del af sine oplysninger i DMOZ. Hvis DMOZ-redaktørerne kunne svare på hvornår, hvordan og hvorledes Google reagerer på det de henter i DMOZ tjemte vi mange penge. Mao - at du er optaget i DMOZ er glimrende - hvornår du dukker op i Google's katalog aner vi ikke.
Recommended Posts