Welcome to Resource Zone.

Site durumu kontrollerinin durdurulması

Status
Not open for further replies.

photofox

Curlie Admin
RZ Admin
Joined
Jun 9, 2010
Location
[Right here]
Bu forumun idareci ve yöneticileri arasındaki tartışmalar sonrasında 21 Mayıs 2005'ten itibaren gönderi kontrolleri üzerine bilgi taleplerini artık cevaplamamak konusunda anlaşmaya vardık. Bu tarihte, gönderi kontrollerinin durumları üzerine olan forumlar kapandılar ve biz şuandan itibaren gönderi kontrollerinin durumu üzerine tartışma başlıklarını kabul etmiyoruz. Gönderilerin durumu üzerine olan forumlar arşivlenmis olacaklardır.

Bu kararın alınmasına yönlendiren birçok neden var, lakin en önemlisi genellikle bu bilgi taleplerinin herzaman forumun ilk baştaki bakış açılarının ötelerinde kalması. Bu forumun asıl işlevi editörlerle halkın direkt etkileşimini sağlayarak Curlie'yi daha iyi tanıtmaktı. Gönderi durum talepleri belli bir süre'de forumu ele geçirdi ve neredeyse forumun prensip konusu haline geldi.

Bize gelen tepkiler gösteriyor ki olayların genelinde verdiğimiz bilgiler gerçek bir pratik çözüm inşa edemiyor. Halk bizden kolaylıkla yapamayacağımız veya güvenlik nedenlerinden dolayı sunamayacağımız bilgiler istiyor. Gösteriyor ki iletişimimize rağmen, forumun kontrol durumunun varlığı gerçek dışı gösterilmekte, daha fazla hayal kırıklığına yolaçmasına ragmen kimse için memnuniyet bulunmamakta.

Halkın önemli bir kesimi uyarlanan kuralları tanımıyor ki görmekteyiz ve bu durum daha da kötü oluyor. Editörlerin zamanının büyük bir parçası sadece forumu gözetlemek için kullanılmakta ve bu editör için bir üretim değil, editör o ki temel işlevi daha iyi bir Curlie'yi inşa etmektir, Resource-Zone üzerinde tartışma başlıklarını gözetlemek degil.

Bu foruma katılımlar gönüllülük temeli üzerinde ve Curlie'nin editörü oldunduğunda gönüllü verilen zaman daha fazla olmaktadır: bu forum üzerinde aktif editörlerin sayısı bazen değişmekte. Bu forum üzerinde aktif editörlerin azlığı doğal olarak kendilerini daha fazla çalışmak zorunda hissettiklerinden ve gönüllüler zaten her kim olursa olsun zamanlarını düzenlemeye harcadıklarını ne yazikki önceden bilmeliyiz.
 
Last edited by a moderator:
Status
Not open for further replies.
Top Bottom