Welcome to Resource Zone.

merhabalar

Thread starter #1
Joined
Sep 22, 2016
Location
germany
türkçe destek kısmı olduğunu görmedim ingilizce cevap bekliyordum bende


başvuruları kim kontrol ediyor acaba ?

yazılım dan sistem analizinden anlıyorlar mı ?

aylar önce çalıştığım firmanın başvurusunu doğru kategoride başvru yaptım adres web domain. com.tr uzantılı bide, açıklama satırı düzgün ama onay verilmedi ? başvurular neye göre değerlendiriliyor.

sonbir soru daha editör başvurusu yaptım ? editör olmak için kriter nedir ?
 

dedirten

Curlie Editor
Joined
Feb 1, 2015
Location
istanbul
Merhaba;

* Başvuruları ilgili kategoride yetkileri olan editörler kontrol ediyor.
* İnsanlar genellikle meslekleri ile ilgili kategorilere editörlük başvurusu yaparlar. Bir de editörün işini yapabilmesi için kendi kategorisindeki siteleri diğer kategorilerdekinden ayırt edebilecek kadar bilgisi olması yeterlidir zaten.
* DMOZ gönüllü editörler tarafından inşa edilir. Gelen site listeleme önerilerini belli bir zamanda incelemek gibi bir kısıtlama olmadığından, ne zaman inceleyeceğini bilemeyiz. Site önerileri yönergelere göre değerlendiriliyor.
* Editörlük başvurusu yapmaya yarayan bağlantıya tıkladığınız zaman, karşınıza ilk gelen ekran -editör olma kriterleridir-. Daha fazla bilgi için ingilizce bir makale var https://curlie.org/docs/en/help/become.html
/ Kafanıza takılan spesifik bir soru olursa da bu forumda sorabilirsiniz.
 
Thread starter #3
Joined
Sep 22, 2016
Location
germany
Bilgi için teşekkür ederim, Örneğin şu an yapmış olduğum firmanın akım trafosu üretmektedir ,Elektrik üretimi kısmı namı başvuru yapacağım ?
 

dedirten

Curlie Editor
Joined
Feb 1, 2015
Location
istanbul
Eğer firma uluslararası veya Türkiye çapında büyük bir talebe cevap veriyorsa W/T/EİD/Elektrik_ve_Elektronik
Eğer bölgesel bazda bir talebe cevap veriyorsa Bölgesel kategorisi altında ilgili yerleşim yerinin ilgili Ekonomi_ve_İş_Dünyası kategorisine başvurmanızı tavsiye ederim.

Ayrıca birden çok kategoriye başvuru yapmak spam olarak değerlendirilebilir; bunu da hatırlatayım.
 
Thread starter #5
Joined
Sep 22, 2016
Location
germany
yanıt için teşekkür ederim , evet uluslar arası ve türkiyede çalışan büyük bir firma W/T/EİD/Elektrik_ve_Elektronik başvuru yaptım.

örneğin bizim almanya için fransa için gibi gibi ayrı sitelerimiz var, bu ülkelerin dmoz da o dile ait ksımda başvuru yapabilirmiyiz ?
 

dedirten

Curlie Editor
Joined
Feb 1, 2015
Location
istanbul
Otomatik çeviri kullanılmıyorsa diğer diller için de başvuru yapılabilir. Hatta aynı domain için bile farklı dillerde düzgün bir anlatım varsa başvuru yapılabilir, URL 'query'leri' başka olmak şartıyla sorun çıkacağını zannetmiyorum. Evet.
 
Last edited:
Top Bottom