Listelemeyle ilgili tavsiye ve suistimal ihmali

Discussion in 'Türkçe' started by yeniansiklopedi, Nov 7, 2011.

 1. yeniansiklopedi

  yeniansiklopedi New Member

  Joined:
  Nov 7, 2011
  Messages:
  4
  Merhaba, Yeni ansiklopedi <URL removed> adlı web sitesinin webmasterıyım. DMOZ dizinini ve kurallarını inceleyince web sitemin http://www.dmoz.org/World/T%C3%BCrk%C3%A7e/Kaynaklar/Ansiklopediler/ adresinde listeenmeye uygun olduğunu gördüm. 1 ay öncede ilgili kategoriye kuralalra uygun bir başvuru yaptım ama henüz listelenmedim. Bununla birlikte moderatörü bulunan bu sayfada dikkatimi çeken 1-2 nokta var öncelikle çok iyi biliyorum ki benimki dahil Türkçe gayet güzel içeriğe sahip, ticari mentaliteye sahip olmayan ansiklopedi sitesi var ama bunların hiçbirisi bu sayfa da listelenmemiş. Daha doğrusu bu kategoride Vikipedi dışında 2 ansiklopedi sitesi daha gözüküyor ki bunlar ansiklopedi değiller birisi isim sözlüğü diğeri ise genel bir ansiklopedi olmayıp daha çok İslami sözlük kategorisine girmesi gereken siteler. Üstelik bu 2 sitede aynı web sitesinin domaini altında yer alıyor. Yani aynı sayfada aynı sitenin 2 ayrı sayfasıa link verilmiş, üstelik bu kategoriye uydukları da şüpheli. Bu kategorinin gerçek muhatapalrı ise DMOZ dışı bırakılmış. Bu tür eylemler yasak değil mi? Tavsiyem benim sitem dahil genel ansiklopedi sitelerinin bu sayfaya aktarılması bahsettiğim sözlüklerin ise diğer kategorilere gerekirse oluşturularak taşınmaları. Herkeze saygılar ve iyi çalışmalar.
   
 2. yeniansiklopedi

  yeniansiklopedi New Member

  Joined:
  Nov 7, 2011
  Messages:
  4
  Konuyla zahmet edip, ilgilenen birisi yok galiba http://www.dmoz.org/World/T%C3%BCrk%C3%A7e/Kaynaklar/Ansiklopediler/ adresindeki suistimal halen dha devam ediyor. Acaba konunun İngilizce bölüme mi taşıması gerekiyor bu bölümde yetkili birileri yok mu?
   
 3. tim3

  tim3 World/Türkçe DMOZ CatMod

  Joined:
  Feb 20, 2009
  Messages:
  234
  Merhaba yeniansiklopedi,

  Sitesini dizine öneren ve sitelerinin incelenme süreci ile ilgili bilgi almak amacı ile resource-zone forumlarına katılan bir çok kullanıcının konu başlıklarında belirttiğimiz üzere, bir çok nedenden ötürü bu incelenme süreçleri dolayısı ile işleyiş zaman alabilmektedir. Bu sürecin geçerli sebepler nedeni ile belirli bir zaman aralığını kapsıyor olması, zaman aşımına uğradığı anlamına gelmemektedir. Editörler olarak muhakkak kategorilere gelen başvuruları inceler ve değerlendirmelerimizi yaparız. Bu nedenle dizin yönergelerini kavramış, önerdiği sitenin kendi zihnince değilde dizinin belirttiği kurallara göre uyumlu olması halinde gönderilen her kaliteli siteyi dizinde listelemekten memnuniyet duyarız. Başvuru süreçlerinde web sitesi sahiplerinden beklediğimiz sabırlı olmalarıdır.
   

Share This Page