Acaba bir sorun mu var

Discussion in 'Türkçe' started by kaizentr, Oct 20, 2011.

 1. kaizentr

  kaizentr New Member

  Joined:
  Oct 20, 2011
  Messages:
  4
  Ekonomi ve İş Dünyası > Ticari Hizmetler > Kalite Kontrolü ve Takibi > Danışmanlık
  Katagorisine başvurduğum firma sitemizin <URL removed> onaylanmaması için kendimce bir sorun göremiyorum. İçerik özgün. Google da anahtar kelimede ilk sayfada. Başka bir sorun mu var acaba?
  Teşekkürler
   
 2. tim3

  tim3 World/Türkçe DMOZ CatMod

  Joined:
  Feb 20, 2009
  Messages:
  234
  Merhaba kaizentr,

  Başvuru yoğunlukları ve editörlerin yoğunluk durumları göz önüne alındığında bu başvuruların 2 gün ile 2 yıl arasında incelenme süresi gibi bir zaman dilimi bulunmaktadır. Eğer siteniz bir kaç ay geçmesine rağmen hala listelenmemişse, sitenizi gözden geçirip dizin yönergelerimize aykırı içerikler barındırıp barındırmadığını kontrol ediniz, eğer yönergelere uyumsuz içerikler barınıyorsa bu sorunlu olan kısımları düzenledikten sonra siteniz için tekrar dizine önerme başvurusu gönderebilirsiniz.
   
 3. kaizentr

  kaizentr New Member

  Joined:
  Oct 20, 2011
  Messages:
  4
  R10 forum gibi bu tip konulara yardımcı olmaya çalışan arkadaşlarla konuştum ve bir sıkıntı olmadığını söylediler. Firmam google anahtar kelimelerinde ilk sayfada çıkmakta yani makaleler özgün. Dmoz katagorisinde bir yoğunluk olmaması gerekiyor zaten topu topu 100 firma yok bizim sektörümüzde. Beklemeye devam edeceğim. Teşekkürler
   
 4. Omeren

  Omeren New Member

  Joined:
  Aug 24, 2011
  Messages:
  30
  Güzel kardeşim bir sorun yok. emin ol.. Burası ticari amaçlarla kullanılan bir platform haline gelmiş. Herkes bir köşe kapmış. Yeni editörlük başvurularını kafalarına göre kabul ediyor veya reddediyorlar. site ekleme başvuruları da öyle... Sen yüz tane yok diyorsun kategoride. Geçen bir kullanıcı ile sohbet ettik. Sitesini inceledim, hiçbir sorun yok, eklemek istediği kategori altında da yedi veya sekiz site anca var. Ama reddedilmiş. Biraz kurcaladım, eklenen siteler arasında bu çocuğun sitesi ile eşdeğer iki site var. İkisi de mersin menşeli siteler. Yani senin anlayacağın, hiç uğraşma güzel kardeşim. Ben aylar önce bir editörlük başvurusu yaptım yoğunluktan ötürü henüz inceleyemediler. Spam suistimal raporu yolladım. yoğunluktan belki bir ayı geçiyor. Bırak cevap vermeyi daha incelenmedi diyor. Sen site eklemişsin red cevabı almışsın.

  Ben resource zone ve dmozda en tepeye kadar çıktım. Yetkili birisine ulaştım. Bir süreliğine yoğunluğu olduğunu söyledi ve en yakın zamanda türkçe kategorisini etraflıca inceleyeceğini gelen şikayetlere göz atacağını ve gerekli işlemlerin yapılmasını sağlayacağı sözünü verdi. Meraklanma. Çok yakında bu krallık kuranların hepsi sapır sapır gidecek... Az daha sabret..
   
 5. tim3

  tim3 World/Türkçe DMOZ CatMod

  Joined:
  Feb 20, 2009
  Messages:
  234
  Merhaba kaizentr,

  Daha önce de belirttiğim gibi dizine gönderilen gerek site gerekse de editörlük başvurularının incelenmesi, geçerli nedenlerle belirli bir zaman aralığını kapsayabiliyor. Bu gibi durumlarda webmasterlardan beklentimiz biraz daha sabırlı olmalarıdır. Kimsenin şüphesi olmasın ki dizin yönergelerinde belirtilen hususlara uyumluluk sağlayan her site dizinde bizler tarafından memnuniyetle listelenmektedir ve listelenmeye devam edecektir. Ancak şunu dipnot olarak belirtmek isterim; DMOZ için gönderilen başvurularda sitelerin Google veya diğer arama motorlarında ki pozisyonları, mevcut hitleri veya pagerank değerleri bizlerin değerlendirme kriterleri arasında değildir. Biz site içeriğini, kategorisi ile ilgili yeterli bilgi barındırıp barındırmadığını, orjinal olup olmadığını, eğer kurumsal bir hizmetse hizmetler hakkında detaylı bilgi ve iletişim ayrıntılarına yer verip vermediklerine dikkat ederiz. Bu şartlar doğrultusunda da siteleri inceler ve gereken işlemi yaparız.

  Konunuza ve diğer konulara paranoya yaparak yorum bırakan kullanıcıların fikirleri tamamen kendi art niyetli düşünceleri olmakla birlikte, DMOZ kimsenin tekelinde olan bir oluşum değildir. Editörler gönüllü olarak, DMOZ'un ön gördüğü şekilde sorumluluklarını yerine getirmek için vardırlar ve hiç bir editör bu yetkilerini şahsi olarak kullanamaz. Kullanan editörler için uygulanan suistimal sistemi de siz webmasterlara bizleri durumdan haberdar etmeniz için sunulmuş olan bir bildiri sistemidir. Omeren'in dediğinin aksine, sizin başvurunuz beklemekte olan ve reddedilmemiş bir başvuruydu. O nedenle webmasterlardan beklediğimiz başvurularını gönderip, sabırlı olmalarıdır. Paranoyak fikirleri ile karalama kampanyasında bulunan üyelerin söyledikleri asılsız olmakla birlikte, itibar edilmesi gereken yorumlar değildir.
   
 6. Omeren

  Omeren New Member

  Joined:
  Aug 24, 2011
  Messages:
  30
  asla.. haşa... karalama ve art niyet.. asla... Fakat görünen belli birşey var ortada. Dmozda bir başvuru bir hafta ile en fazla iki ay içerisinde olumlu veya olumsuz cevaplanırken siz site başvurularına editör başvurularına suistimal raporlarına 2 sene süre veriyorsunuz. Bu öncelikle internet kullanıcısını hafife almaktan başka birşey değildir. Ben reddedildiğini bildiğimden değil arkadaşın yazdıklarından tahmin yoluyla çıkararak söyledim. ne farkederki. Sonuçta sürüncemede bırakılmış. Bekletilmiş. Çok değil ki ben 3 ayı geçmiş editörlük başvurusuna cevap alamamışım, suistimal spam raporu doldurmulum haftalardır incelenmemiş hala daha durumu yeni görünüyor. Burada kusura bakmayın biraz fakat ben karşımda bir iyi niyet görmüyorum. Yahu dmoz babamın malı mı. Cebime koysam bana para mı kazandıracak. Neyin art niyetini taşıyayım. Sanki dünyanın sonu geldi de dmoz sığınılacak son yer mi ben dmoz için çıldırayım. Ama ortada müthiş bir vurdumduymazlık ve bence aşırı bir artniyet var. Ben sizi yada belli bir kişiyi suçlamıyorum. Ama birileri artniyetli. Yahu tamamen iyi niyetle tuttum hiç editör bulunmayan bir kategoriye editörlük başvurusunda bulundum. Aylar geçmiş cevap verilmiyor. Madem editör yetersizliği var buyrun destek talebi geliyor, ama siz aynı şeyi söyleyeceksiniz yine tabi. Editörlerimiz gönüllüdür. Sürekli online olamıyorlar. yoğunluktan ötürü falan filan.. Allah aşkına ne yoğunluğundan bahsediyorsunuz. Editörlük başvurusu yaptığım kategoride topu topu altı yedi tane site var. Sabahtan akşama kadar oturmuş harıl harıl millet site kaydı giriyor da yoğunluk mevcut. Zaten o alanda şu anda internette hizmet veren site sayısı toplasan elli ya var ya yok. Yani önce inandırıcı olmak lazım sayın tim3. Dmoz un bir saygınlığı var. Fakat bu saygınlık kanımca günden güne eriyor. Ben karşı karşıya olduğum şu duruma isyan halindeyim. İnsaniyet namına bir yardım eli uzatayım dedim, kusura bakmayın rezil edildi.. Şu saatten sonra kabul edilmiş edilmemiş zerre kadar kıymeti yok zaten. Ama inanın bu işin peşini bırakmayacağım. Böyle saçmalık olmaz. 2 sene süre mi olur yahu. Ben bunu şaka olarak kabul ediyorum.. Sağda solda duyulmasın gülerler..


  Başarılar diliyorum
   
 7. konki

  konki New Member

  Joined:
  Nov 18, 2011
  Messages:
  6
  2 yıl gerçekten akıllara durgunluk verecek nitelikte bir süre.

  :blink:
   
 8. Omeren

  Omeren New Member

  Joined:
  Aug 24, 2011
  Messages:
  30
  komik diyorum ben ona... Sabahtan akşama kadar dmoza başvuru yağıyor. O kadar çok başvuru var ki, incelenmesi 2 yıla kadar sürebiliyor... Yazık ki ne yazık... Vatandaş Rıza diyor ki ingilizce bölümünden, şaka mı yapıyosun diyor. 2 yıl olmaz diyor. yıl gibi bi şey olamaz diyor.. Neyse yakında yetkili birisi gerekli incelemeyi yapacak... ben onu bekliyorum..
   

Share This Page